Государственное учреждение

«Херсонский областной лабораторный центр Министерства здравоохранения Украины»

Про якість питної води централізованого водопостачання населення області за І квартал 2019 року

У  І кварталі 2019 року  фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр  Міністерства охорони здоров’я України» та її структурних підрозділів лабораторно досліджено 2612 проб питної води централізованого водопостачання, у т.ч. за санітарно-хімічними - 1139 проб, мікробіологічними - 1421 проба та паразитологічними показниками – 52 проби.

 

Не відповідало вимогам санітарних правил і норм за санітарно-хімічними показниками 244 проби питної води -  21,4%, за мікробіологічними показниками 85 проб – 6,0%. За паразитологічними показниками усі проби відповідали вимогам санітарних правил і норм.

 

В області понад 50% джерел господарсько-питного водопостачання (артсвердловини) мають воду, яка не відповідає вимогам санітарних правил і норм за хімічними складом. Якість питної води  за санітарно-хімічними показниками  не відповідала вимогам санітарних правил і норм в більшості проб по загальній жорсткості, сухому залишку, хлоридам, сульфатам та запаху. Найбільше відхилення  відмічалось в Новотроїцькому – 100,0%, Чаплинському – 100,0%, Бериславському – 90,0%, Генічеському – 82,2%,  Каховському – 57,8%, В.Рогачицькому – 47,0%, Н.Сірогозькому – 46,9%, Білозерському - 32,0% та В.Лепетиському районах – 27,7%.

 

За бактеріологічними показниками питна вода не відповідала вимогам санітарних правил і норм у Бериславському, Голопристанському, Горностаївському та Скадовському районах. 

 

Про стан якості питної води централізованого водопостачання постійно інформуються місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпродспоживслужби,  підприємства і власники питного водопостачання.

2019-05-03