Государственное учреждение

«Херсонский областной лабораторный центр Министерства здравоохранения Украины»

Про результати лабораторних досліджень води відкритих водоймищ за 2017 рік

Згідно з вимогами санітарного законодавства та Державними програмами охорони водоймищ, фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» та її структурних підрозділів постійно здійснюються лабораторні дослідження води відкритих водоймищ в установлених постійних створах та місцях водокористування (пляжах).

 

У 2017 році було досліджено за санітарно-хімічними показниками 828 проб річкової та 597 проб морської води, з яких не відповідали вимогам санітарних правил і норм 46 (5,5%)  проб річкової та 4 (0,7%) проби морської води.

 

Проби річкової води за санітарно-хімічними показниками не відповідали нормативам з р.Інгулець за вмістом сухого залишку, хлоридів, сульфатів у Великоолександрівському і Високопільському районах та р.Дніпро за показниками  ХСК (хімічне споживання кисню), БСК (біологічне споживання кисню) і розчинного кисню у м.Херсон.

 

Морська вода не відповідала вимогам санітарних правил і норм за вмістом нітратів у м.Скадовськ.

 

За мікробіологічними показниками досліджено 1408 проб річкової води на 1145 проб морської води, з яких не відповідало вимогам санітарних правил і норм 11 (0,8%) проб річкової та 14 (1,2%)проб морської води.

 

Проби річкової води не відповідали нормативам по індексу ЛКП з р.Інгулець у Великоолександрівському і Високопільському районах, Каховського водосховища у м.Берислав, р.Конка у м.м.Гола Пристань, Олешки, р.Дніпро у м.Херсон і с.Кизомис Білозерського району та індексу колі-фагів у м.Херсон.

 

Морська вода не відповідала вимогам санітарних правил і норм по індексу  ЛКП та індексу ентерококів у м.Скадовськ, а також по індексу ЛКП, індексу колі-фагів та ентерококів у м.Генічеськ.

 

За паразитологічними показниками досліджено  628 проб річкової та 508 проб морської води, з яких у 3-х (0,5%) пробах річкової  води було виявлено наявність яєць гельмінтів та цист кишкових найпростіших (лямблій) у Високопільському районі (р.Інгулець) та м.Нова Каховка (р.Дніпро).

 

У морській воді наявність яєць гельмінтів та цист кишкових найпростіших (лямблій) не виявлено.

 

Про стан якості води поверхневих водойм постійно інформуються місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування і територіальні органи Держпродспоживслужби.

 

2018-02-28