Государственное учреждение

«Херсонский областной лабораторный центр Министерства здравоохранения Украины»

Про результати лабораторних досліджень води відкритих водоймищ за 2018 рік

Фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» та її відокремлених структурних підрозділів постійно здійснюються лабораторні дослідження води відкритих водоймищ у постійних створах та місцях водокористування (пляжах).

 

У 2018 році було досліджено за санітарно-хімічними показниками 751 проба річкової та 658 проб морської води, з яких не відповідали вимогам санітарних правил і норм 49 (6,5%)  проб річкової та 2 (0,3%) проби морської води.

 

Проби річкової води за санітарно-хімічними показниками не відповідали нормативам із р.Інгулець за вмістом сухого залишку, хлоридів, сульфатів у Великоолександрівському і Високопільському районах та із р.Дніпро за показниками  ХСК (хімічне споживання кисню), БСК (біологічне споживання кисню) і розчинного кисню у м.Херсон.

 

Морська вода не відповідала вимогам санітарних правил і норм за вмістом азоту аміаку та  азоту нітратів у м.Скадовськ.

 

За мікробіологічними показниками досліджено 1354 проби річкової води та 1075 проб морської води, з яких не відповідало вимогам санітарних правил і норм 14 (1,0%) проб річкової та 1 (0,1%) проба морської води.

 

Проби річкової води не відповідали нормативам по індексу ЛКП з р.Конка у м.м.Гола Пристань, Олешки та р.Дніпро у м.Херсон.

 

Морська вода не відповідала вимогам санітарних правил і норм по індексу  ЛКП у м.Скадовськ

 

За паразитологічними показниками досліджено  650 проб річкової та 509 проб морської води. Наявність яєць гельмінтів та цист кишкових найпростіших (лямблій) не виявлено.

 

Про стан якості води поверхневих водойм постійно інформуються місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування і територіальні органи Держпродспоживслужби. 

2019-03-11