Государственное учреждение

«Херсонский областной лабораторный центр Министерства здравоохранения Украины»

Про результати лабораторних досліджень води відкритих водоймищ за І квартал 2019 року

Згідно з вимогами санітарного законодавства та Державними програмами охорони водоймищ, фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» та її відокремлених структурних підрозділів постійно здійснюються лабораторні дослідження води відкритих водоймищ.

 

У І кварталі 2019 року за санітарно-хімічними показниками було досліджено 73 проби річкової води, з яких 7 (9,6%) проб не відповідали нормативам. Річкова вода за санітарно-хімічними показниками не відповідала вимогам санітарних правил і норм із р.Інгулець за вмістом сухого залишку, загальній жорсткості, хлоридів, сульфатів у Великоолександрівському районі, Каховського водосховища в межах смт Велика Лепетиха за запахом, кольоровістю, БСК (біологічне споживання кисню), ХСК (хімічне споживання кисню), залізу, аміаку, смт Горностаївка та смт Верхній Рогачик – за вмістом аміаку.

 

Досліджено за мікробіологічними показниками 66 проб річкової води та  18 - за паразитологічними показниками, усі проби відповідали вимогам санітарних правил і норм.

 

Про стан якості води відкритих водоймищ постійно інформується місцеві органи  виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпродспоживслужби.

 

2019-05-03