Государственное учреждение

«Херсонский областной лабораторный центр Министерства здравоохранения Украины»

Про захворюваність населення Херсонській області паразитозами у 2017 році

З метою виявлення паразитарних захворювань серед амбулаторних і стаціонарних  хворих, декретованих  контингентів, дитячого населення та інших осіб структурними підрозділами ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» разом з лікувально-профілактичними закладами міст та районів  обстежено 242 тисячи чоловік, або  22,9% населення області.

 

З паразитарними захворюваннями (14 видів) виявлено 2227 осіб. Показник захворюваності  на 100 тисяч населення складає 204,6 проти 217,9 у  2016 році при середньому  по країні - 278,43.

 

Серед паразитозів найбільшу питому вагу складає ентеробіоз - 89,3%. Найчастіше це захворювання виявляється у дітей  дитячих  дошкільних закладів, учнів шкіл  та  шкіл-інтернатів (81,2%).

 

Із рідкісних видів гельмінтозів було зареєстровано 6 випадків дирофіляріозу у Генічеському районі та м.Херсон. Усі випадки місцеві, зараження виникло внаслідок укусів комарів. За локалізацією гельмінти були на тім’яній та скроневій ділянках голови, повіках та верхніх кінцівках. Хворі зверталися за медичною допомогою самостійно зі скаргами: наявність пухлини, біль, печія, почервоніння, набряк,  свербіж, пересування паразита під шкірою та були прооперовані амбулаторно у лікувально-профілактичних закладах м.Херсон. Довжина видалених гельмінтів досягала від 3 до16 см.

 

Також виявлено 5 випадків  ехінококозу печінки у Генічеському, Новотроїцькому районах та м.Херсон, 2 випадки трихостронгілоідозу в одній родині, 3 випадки теніозу, яке виникло внаслідок вживання свинячого м’яса, з якого готували шашлики, подвійна інвазія дифілоботріозом та нанофієтозом  у дівчини, яка вживала в їжу недостатньо термічно оброблену рибу і суші, всі вони мешкають у м.Херсон.

 

Епідемічна ситуація з малярії  в області нестійка. Це обумовлено завозом  захворювання з країн ендемічних з малярії співвітчизниками та іноземними громадянами. Останній випадок малярії було зареєстровано у 2015 році.

 

Враховуючи те, що область є територією з високою можливістю виникнення та розповсюдження місцевих випадків малярії серед населення, медпрацівниками проводиться значна робота по своєчасному виявленню хворих малярією, паразитоносіїв, осіб прибулих з ендемічних країн. 

2018-02-21