Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

24 квітня Міжнародний тиждень імунізації!

24 квітня розпочався Міжнародний тиждень імунізації, спрямований на інформування про користь вакцинації у боротьбі людей різного віку із важкими недугами.

 У 2017 році тиждень імунізації проходить під гаслом «Вакцини Працюють» – це має підкреслити, що щеплення рятують мільйони життів і визнані одними із найбільш успішних та економічно ефективних практик у світовій охороні здоров’я, повідомляє ВООЗ.

Для збільшення темпів імунізації у 2012 році було започатковано Десятиліття вакцин. Відтоді почав діяти Глобальний план дій щодо щеплень у світі. Цей план був схвалений 194 державами-членами на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в травні 2012 року і покликаний до 2020 року за рахунок загального доступу до імунізації запобігти мільйонам смертей від хвороб, які здатна попередити імунізація.

На думку фахівців міжнародних організацій охорони здоров’я, планова імунізація є наріжним каменем ефективної первинної медико-санітарної допомоги. Крім того, імунізація є однією з основоположних стратегій для боротьби з вірусним гепатитом, охорони здоров’я підлітків та підвищення якості допологової допомоги і підтримки новонароджених.

Підтримаємо Український тиждень iмунiзацiï (24-30 квiтня 2017)! Нехай кожен з нас без винятку зрозуміє:

Вакцини попереджають важкі хвороби

Щеплення рятують дітей, наприклад, від дифтерії, кору, свинки (епідемічного паротиту), коклюшу та ін. Відмова від щеплень робить дітей вразливими до цих недугів, що може призвести до ускладнень для їхнього здоров’я. Попереджати хвороби краще, ніж їх лікувати.

Вакцини – безпечні та ефективні!

При виготовленні їх перевіряють ретельніше, ніж ліки! Ліцензовані вакцини проходять перевірку та підтвердження можливості використання. Коли надходить інформація про шкідливі ефекти певного препарату для щеплень – ці випадки неодмінно досліджуються.

Вакцинація забезпечує кращий імунітет, ніж природні інфекції

Реакція імунітету на вакцину схоже на ту, що провокує природня інфекція, що потрапила в організм людини, але не така ризикована.

Комбіновані вакцини – безпечні

У ВООЗ стверджують, що кілька вакцин, які одночасно отримує людина – не мають негативного ефекту на імунну систему. Крім того, комбіновані щеплення зменшують дискомфорт дитини, економлять час і кошти.

Якщо припинити вакцинування – хвороби повернуться

Навіть у суспільствах із високим рівнем гігієни, санітарних норм та доступом до чистої води, інфекції досі розповсюджуються. Коли люди масово не роблять щеплення, недуги, що стали рідкісними, на зразок дифтерії чи поліомієліту, можуть відновитися.

 

2017-04-26