Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

28 липня відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитом

Дата 28 липня була обрана для Всесвітнього дня боротьби з гепатитом на честь народження у цей день лауреата Нобелівської премії професора Баруха Самюеля Блумберга, який відкрив вірус гепатиту В і розробив першу вакцину проти гепатиту B.

Вірусні гепатити є однією із найактуальніших медичних і соціальних проблем у світі. Гепатити посідають восьме  місце серед основних причин смерті у світі. Серед інфекційних хвороб людини вірусні гепатити посідають третю сходинку, поступаючись лише гострим респіраторним вірусним інфекціям та інфекціям шлунково-кишкового тракту.

Гепати?т — загальна назва гострих та хронічних дифузних запальних захворювань печінки різної етіології. Один з найпоширеніших та виснажуючих симптомів серед хворих гепатитом — це втома, універсальний симптом для усіх типів захворювань печінки, який не обов’язково корелює із гостротою хвороби печінки.

Гепатит А спричиняється вірусом гепатиту А, який потрапляє до організму з їжею або водою, що пов’язано з інтенсивним забрудненням довкілля, передусім питної води і ґрунту, порушенням санітарних норм і правил при виготовленні та реалізації харчових продуктів Профілактика гепатиту А полягає у дотриманні загально-санітарних заходів.

Гепатит В та С — це інфекційні захворювання, що спричиняються вірусом гепатиту  В або С від прямого попадання вірусу у кров. Зараження відбувається парентерально, під час внутрішньовенного вживання наркотиків, чи при переливанні крові, внаслідок погано стерилізованого медичного обладнання, при немедичних втручаннях з використанням нестерильних інструментів: косметичні процедури, що супроводжуються пошкодженням шкіри і контактом з інфікованою кров’ю - пірсинг, татуювання, гоління, голкорефлексотерапія, манікюр, педикюр, проколювання мочки вух тощо, вживання ін’єкційних наркотиків нестерильним шприцом.

Біля 2 мільйонів людей заражуються на гепатити через небезпечні ін’єкції. ВООЗ наголошує, що службам охорони здоров’я країн необхідно мінімізувати ризики передачі гепатитів шляхом використання лише стерильного обладнання, тестування всієї донорської крові та її компонентів на гепатити В, С.

Зокрема, як зазначає ВООЗ, близько 2 млрд  осіб на Землі перенесли гепатит В у тій чи іншій формі, тобто майже третина населення нашої планети на сьогодні уражена підступною хворобою – вірусними гепатитами. Темпи поширення і масштаби інфекції вражають: кількість носіїв вірусу гепатиту В доходить до 400 млн. осіб. Така ситуація значно сприяє розповсюдженню хвороби на всіх, без винятку, територіях.

Збудника гепатиту С охрестили «лагідним вбивцею». Непомітно, підступно вірус забирає людське життя, скорочує його тривалість. 180 млн. хворих, 350 тис. смертей щороку на рахунку цієї підступної інфекції. За прогнозами експертів ВООЗ, кількість людей, які страждають на гепатит С, викликаний вірусом, до 2015 – 2020 рр. подвоїться. Епідемічний процес, у переважній більшості випадків, має прихований характер, тому офіційна статистика показує низький рівень розповсюдженості цього захворювання. Про неповне та несвоєчасне виявлення випадків захворювань свідчать низькі рівні захворюваності на гострі форми та ріст захворюваності на хронічні за останні роки.

Попередьте гепатит - знайте про ризики

Небезпечна кров, небезпечні ін’єкції і спільне використання ін’єкційного обладнання для введення наркотиків можуть призвести до інфікування вірусом гепатиту.

Попередьте гепатит - забезпечте безпеку ін’єкцій

Два мільйони осіб на рік захворюють гепатитом в результаті небезпечних ін’єкцій. Використання стерильних одноразових шприців може попередити ці інфекції.

Попередьте гепатит - проведіть вакцинацію дітей

Близько 780 000 людей помирають щорічно в результаті інфікування вірусом гепатиту B. Безпечна і ефективна вакцина може забезпечити захист від гепатиту B на все життя.

2018-11-29
Згідно з вимогами санітарного законодавства та Державними програмами охорони водоймищ, фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» та її відокремлених структурних підрозділів постійно здійснюються лабораторні дослідження води відкритих водоймищ.   За 9 місяців 2018 року за санітарно-хімічними показниками було досліджено 643 проби річкової води, з яких 47 (...
2017-04-05
  Для нашої країни, як і для всього світу, туберкульоз залишається однією з важливіших проблем сучасності. ВООЗ константує, що в світі зареєстровано 10,4 млн. нових випадків, 580 тис. випадків мультирезистентного туберкульозу, 1,8 млн. смертей. Однак необхідно відмітити, що у світі постійно удосконалюються методи діагностики та лікування цього хахворювання завдяки чому за період з 2000 по 201...
2017-04-24
  Херсонська область Розподіл захворілих осіб за віковими групами всього 0 – 4 роки 5 – 14 років 15 – 17 років 18 – 29 років 30 – 64 роки 65 років та старші 1 2 4 5 6 7 8 9 10 1 Епідемічний поріг по регіону за звітний тиждень (на 100 тис. населе...
2018-01-09
   Наприкінці грудня 2017 року - початку січня 2018 року  у Херсонській області ускладнилася епідемічна ситуація із захворюваності на кір. Субнаціональною лабораторією України з діагностики кору та краснухи підтверджено 2 випадки у  дорослих мешканців м.Херсон (37 та 41 року), у яких дані про щеплення  проти кору відсутні. Також  підозра на  кір  є ще у 6 хв...