Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

28 липня - Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами

Вірусні гепатити є однією із найактуальніших медичних і соціальних проблем у світі. Гепатити посідають восьме  місце серед основних причин смерті у світі. Серед інфекційних хвороб людини вірусні гепатити посідають третю сходинку, поступаючись лише гострим респіраторним вірусним інфекціям та інфекціям шлунково-кишкового тракту.


За оцінками ВООЗ, у світі щороку реєструється 1,4 мільйона випадків захворювання на вірусний гепатит А.  Це хвороба «брудних рук». Вірус гепатиту А передається через тісний контакт із хворою людиною або вживання в їжу заражених харчових продуктів та води. Для профілактики вірусного гепатиту А  необхідно дотримуватися правил особистої гігієни, вживати доброякісні харчи та  питну воду.


Гепатити В, С і D, як правило, передаються контактом із кров’ю або іншими рідинами організму інфікованої людини (сім’яною, вагінальною). Найчастіше передача цих вірусів відбувається при переливанні зараженої крові або продуктів крові, медичних процедур із використанням зараженого обладнання, споживанні ін’єкційних наркотиків, статевим шляхом під час незахищеного статевого акту, зі слиною через поцілунок, зубну щітку. нанесення татуювань.


Запобігти захворюванню на вірусний гепатит В можна завдяки безпечній і ефективній вакцині. Діти повинні отримати три дози вакцини від гепатиту В - перше щеплення  протягом 24 годин від народження, другу дозу у віці 1 місяць, і третю - у 6 місяців.


Відмовляючись від вакцинації — ви ставите під загрозу здоров’я і життя вашої дитини. 

2017-07-28