Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

33 річниця Чорнобильскої катастрофи

  Вже 33 роки відділяють нас від трагічних подій, пов’язаних з аварією на Чорнобильський атомній електростанції.


  Все менше залишається учасників ліквідації наслідків цієї катастрофи, все рідше згадують про неї і українці.

  Нагадуванням про цю подію у лабораторному центрі є деякі записи про радіаційну обстановку в області у той час.


  Слід зауважити, уроки аварії надали поштовх не тільки для модернізації радіологічних лабораторії Держсанепідслужби України, а і розбудови радіологічної служби взагалі.

  Було підготовлено достатню кількість лікарів з радіаційної гігієни, багато з яких були ліквідаторами аварії.    Завдяки високому професійному рівню зазначених спеціалістів в Україні була створена дієва система нагляду за використанням джерел іонізуючого випромінювання, поводження з радіоактивними відходами.


Активно створювалась або поновлювалась нормативна база з радіаційної безпеки, впроваджувались сучасні методи лабораторних досліджень.

  Таким чином, радіологічна служба могла виконувати всі поставлені перед нею завдання, у тому числі і брати участь у розслідуванні і ліквідації наслідків радіаційних аварій.

  Проте, керівництвом країни було прийнято рішення ліквідувати спочатку санепідстанції,  а потім і Держсанепідслужбу взагалі.


  Таким чином, була поставлена крапка і на діяльності радіологічної служби, однієї із найбільш компетентних в сфері радіаційної безпеки країни.


  А тому, чи буде у нас достатньо спеціалістів, які у випадку, не дай боже, масштабної радіаційної аварії, можуть фахово надавати оцінку такій події, здійснювати необхідні розрахунки з метою визначення заходів, необхідних для зменшення впливу іонізуючого випромінювання  на населення?


  Тут треба задуматись, і, як мінімум, звернутись у пам’яті до подій 33-літньої давнини.

2019-04-17