Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Лабораторні дослідження шкідливих виробничих факторів на об’єктах промислового та сільськогосподарського виробництва

Державною установою «Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» та  її відокремленими структурними підрозділами за 9 місяців 2018 року були проведені лабораторні дослідження шкідливих та небезпечних виробничих факторів на 28 підприємствах області. Виконано 1905 санітарно-гігієнічних досліджень повітря робочої зони, рівнів шуму, вібрації, електромагнітних полів, освітленості, метеофакторів тощо.

 

 Проведено  628 досліджень хімічних речовин  у повітрі робочої зони та 1277  вимірів фізичних факторів (533 досліджень метеофакторів, 108 вимірів  шуму, 27 вібрацій, 16 виміру ЕМП радіочастот ВЧ та НВЧ поля, 6 вимірювання поля промислової частоти,  587 вимірів освітленості).

 

Окрім цього, було проведено 78 досліджень  на  13 транспортних засобах (судна), відхилень не виявлено.

 

Виявлено перевищення по хімічним показникам, таким як марганець,  залізо, пил рослинного та тваринного походження,  масла мінеральні,  ангідрид сірчистий, акролеїн та фізичним факторам, таким як шум, вібрація, освітлення та показники мікроклімату.   

 

Невідповідність  досліджень  санітарно - гігієнічним  вимогам обумовлено особливістю технологічного процесу та характером праці на підприємствах зі шкідливими умовами праці.

 

За поточний період фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проведені 1046 лабораторно-інструментальних досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу на 10 підприємствах області з метою атестації 65 робочих місць за умовами праці.

2018-10-24