Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Про результати лабораторних дослід­жень питної води з джерел та розподільчої мережі централізованого водопостачання за І півріччя 2016 року

У І півріччі 2016 року фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» та її відокремлених структурних підрозділів досліджено 8116 проб питної води з джерел та розподільчої мережі централізованого водопостачання, у т.ч. за санітарно-хімічними показниками - 3619 проб та мікробіологічними - 4497 проб.

Не відповідало вимогам санітарних правил і норм за санітарно-хімічними показниками 891 (22,1%) проба питної води, за мікробіологічними показниками - 158 (3,5%).

Якість питної води за санітарно-хімічними показниками не відповідала вимогам санітарних норм і правил в основному по загальній жорсткості, хлоридам, сульфатам, сухому залишку. Найбільший відсоток нестандартних проб питної води відмічався у Білозерському - 31,2%, Нововоронцовському - 29,5%, Генічеському - 29,5%, Іванівському - 100%, Горностаївському - 31,5%, Великолепетиському - 38,5%, Нижньосірогозькому районах - 32,9%, Каховському - 28,4%, Скадовському - 23,7%  та Чаплинському - 27,9% районах.

Також, досліджені проби питної води не відповідали вимогам санітарних правил і норм за запахом (сірководень) у м.Генічеськ, с.с.Фрунзе, Стокопані,  присмаком с.с.Червонопрапорне, Рівне, Озеряни Генічеського району та за вмістом нітратів у смт.Любимівка Каховського району, с.с.Великі Копані, Козачі Лагері, Раденське, Підстепне Цюрупинського району.

За мікробіологічними показниками питна вода не відповідала вимогам санітарних правил і норм у Скадовському - 12,8%, Голопристанському - 6,1%, Горностаївському - 6,8%, Великолепетиському - 6,5%, Каховському - 3,5% районах.

         Про стан якості питної води централізованого водопостачання постійно інформуються місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємства і власники питного водопостачання.

 

2016-08-18