Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

ОБЕРЕЖНО! КІР!

 Наприкінці грудня 2017 року - початку січня 2018 року  у Херсонській області ускладнилася епідемічна ситуація із захворюваності на кір. Субнаціональною лабораторією України з діагностики кору та краснухи підтверджено 2 випадки у  дорослих мешканців м.Херсон (37 та 41 року), у яких дані про щеплення  проти кору відсутні. Також  підозра на  кір  є ще у 6 хворих, 2 з яких не щеплені. 

 

   Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яка утримується від 4 до 7 днів. На цій стадії можуть з’являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через кілька днів з’являється висип, спочатку на обличчі і верхній частині шиї. У подальшому, висип розповсюджується по тілу і, в кінцевому підсумку, з’являється на руках і ногах, який утримується 5-6 днів і потім зникає.

 

   Кір небезпечний своїми ускладненнями – пневмонія та енцефаліт (запалення легень та головного мозку)

 

   Невакциновані становлять групу ризику з захворюваності на кір та розвитку ускладнень, включаючи летальні наслідки. Вірус кору поширюється при кашлі та чханні.  Заразитися кором може будь-яка людина, що не має імунітету – не отримала дворазове щеплення.

 

   Діти віком 1 рік і 6 років отримують у плановому порядку щеплення вакциною проти кору, епідпаротиту і краснухи (КПК). Якщо з різних причин діти в даному віці не були вакциновані, то вони можуть отримати щеплення  безкоштовно в будь який час. Захищеною є людина, яка отримала 2 дози вакцини проти кору. Дорослі особи також можуть бути вакциновані, але за власні кошти.

 

    На даний час заклади охорони здоров’я області забезпечені вакциною проти кору, краснухи та епідпаротиту «Пріорікс»  виробництва Бельгія в достатній кількості. Щеплення проводяться після огляду лікаря при відсутності гострих захворювань та загострень хронічних захворювань.

 

    Спеціального лікування від кору нема. Єдиний захист - вакцинація. Якщо ваша дитина не була вакцинована, зробіть щеплення якнайшвидше.

2018-01-10