Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Про результати лабораторних досліджень питної води та води відкритих водоймищ при підготовці до роботи в літній оздоровчий сезон 2019 року закладів оздоровлення та відпочинку для дітей

   При підготовці до роботи влітку 2019 року закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, розташованих на території області, фахівцями  структурних підрозділів Державної установи „Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” в травні проводилися лабораторні дослідження води питної в пришкільних і позаміських таборах, води відкритих водоймищ з пляжів позаміських таборів на відповідність санітарно-епідеміологічних нормативів.

 

         Станом на 31 травня 2019 року лабораторно обстежено 198 закладів оздоровлення та відпочинку для дітей. Всього було відібрано та досліджено 233 проби питної води на санітарно-хімічні та 259 – на санітарно-мікробіологічні показники. Із них не відповідали санітарним нормам 24 (10,3%) та 16 (6,2%) проб відповідно.

 

   З пляжів дитячих оздоровчих позаміських закладів на санітарно-хімічні показники досліджено 18 проб води відкритих водоймищ, на санітарно-мікробіологічні – 31, всі проби в нормі.   

 

   Крім того, під час обстеження дитячих закладів оздоровлення та відпочинку відібрано і досліджено 102 проби ґрунту(піску) на відповідність за бактеріологічними та санітарно-хімічними показниками, всі  в нормі.

 

   Результати (протоколи) лабораторних досліджень проб питної води, води відкритих водоймищ, ґрунту(піску) доводилися до відому керівників закладів, а в разі виявлення відхилень від встановлених санітарно-епідеміологічних нормативів надсилалися до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування та відповідним територіальним органам Держпродспоживслужби для відповідного реагування.  

 

   Лабораторні дослідження в закладах оздоровлення та відпочинку для дітей, які розпочали функціонування в оздоровчий сезон 2019 року, продовжуються. 

2019-06-05