Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Про результати лабораторних досліджень води відкритих водоймищ за І півріччя 2017 року

Згідно з вимогами санітарного законодавства та Державними програмами охорони водоймищ, фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» та її структурних підрозділів постійно здійснюються лабораторні дослідження води відкритих водоймищ в установлених постійних створах та місцях водокористування (плажах).


За 6 місяців поточного року за санітарно-хімічними показниками було досліджено 370 проб річкової та 270 проб морської води, з яких не відповідали вимогам санітарних правил і норм 4 проби (1,0%) річкової та 4 проби (1,5%) морської води.


Проби річкової води за санітарно-хімічними показниками не відповідали вимогам нормативів з р.Інгулець за вмістом сухого залишку, хлоридів, сульфатів у Великоолександрівському та Високопільському районах.


Морська вода не відповідала вимогам санітарних правил і норм  за вмістом нітратів у м.Скадовськ.


За бактеріологічними та паразитологічними  показниками  досліджено 823 проби річкової та 441 проба морської води, з яких не відповідало вимогам санітарних правил і норм 8 проб (1,0%) річкової та 2 проби (0,4%) морської води.


Проби річкової води не відповідали вимогам по індексу ЛКП з р.Інгулець у Високопільському районі, Каховського водосховища  у м.Берислав, р.Дніпро у м.м.Олешки, Херсон та с.Кизомис Білозерського району. Також річкова вода не відповідала вимогам за наявністю яєць гельмінтів та цист кишкових найпростійших  (лямблій) у Високопільському районі (р.Інгулець) та м.Нова Каховка (р.Дніпро).


Морська вода, яка була відібрана у постійному створі в районі скиду зливових вод м.Скадовськ не відповідала вимогам санітарних правил і норм по індексу ЛКП.

2017-08-10