Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Результати лабораторних досліджень води питної та води відкритих водойм, проведених в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, за підсумками проведеної оздоровчої кампанії 2019 року

З початку підготовки та функціонування в літній період 2019 року закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, розташованих на території області, фахівцями структурних підрозділів ДУ „Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України” проводилися лабораторні дослідження показників середовища життєдіяльності дітей на відповідність санітарно-гігієнічним нормам.   

 

У пришкільних таборах відпочинку за скороченим виробничим контролем  з розподільчої водопровідної мережі за органолептичними показниками досліджено 206 проб питної води, за бактеріологічними – 219. Усі проби відповідали вимогам санітарних правил і норм, за винятком 3 проб  у таборах м.Генічеськ за вмістом сірководню.

 

При обстеженні позаміських дитячих оздоровчих закладів відібрано і  досліджено 426 проб питної води на санітарно-хімічні та 438 на бактеріологічні показники. Із них не відповідали вимогам санітарних правил і норм 86 (20,2%) та 56 (12,8%) проб відповідно. В усіх  86 пробах води, які не відповідали по санітарно-хімічним показникам, було встановлено перевищення аміаку. Ці проби були відібрані  в закладах, розташованих в  смт Лазурне Скадовського району.

 

 На пляжах позаміських дитячих оздоровчих закладів з початку оздоровчого сезону досліджено на санітарно-хімічні показники та 131 пробу морської і 26 річкової води, на бактеріологічні – 181 та 56 відповідно. Відхилень від нормативів не виявлено.

 

Починаючи з початку підготовки та протягом літнього оздоровчого сезону фахівцями Лабораторного центру керівникам дитячих закладів оздоровлення та відпочинку  разом із результатами лабораторних досліджень надавалися рекомендації щодо вжиття відповідних заходів з усунення недоліків і порушень, які мали місце. При виявленні невідповідності лабораторних досліджень вимогам санітарно-гігієнічним нормам результати досліджень надавалися територіальним органам Держпродспоживслужби для відповідного реагування. При необхідності проводилися повторні лабораторні дослідження. 

2019-09-20