Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Спалах ГКІ у м.Скадоськ 17 серпня 2017 року

   17 серпня 2017 року у м.Скадовськ було зареєстровано спалах гострої кишкової інфекції серед дітей, які перебувають на відпочинку в дитячому позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Романтик».

 

По медичну допомогу з ознаками харчової токсикоінфекції та гострого гастроентериту (підвищення температури тіла,  нудота, блювання, у деяких дітей пронос) звернулися 16 осіб. Хворим надана медична допомога відповідно до симптомів захворювання. 3 дитини були госпіталізовані в інфекційне відділення Скадовської центральної районної лікарні.

 

Задля встановлення причин та умов, що призвели до виникнення та поширення інфекційних хвороб та їх ліквідації у вогнищі проведено комплекс протиепідемічних заходів. Здійснено відбір проб із зовнішнього середовища для визначення патогенних збудників. Відібрано зразки харчових продуктів та сировини, готових страв, які вживалися дітьми напередодні, питної та морської води, води басейнів. Проведено бактеріологічне обстеження  персоналу харчоблоку закладу та дітей, які спілкувалися з хворими. За контактними особами встановлене медичне спостереження.

 

 Епідеміологічне розслідування щодо встановлення
етіологічного фактору, джерела збудника інфекції та обставин, що сприяли виникненню спалаху триває.

2017-08-18