Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Стан захворюваності на кір за І півріччя 2019 року у Херсонській області

За червень поточного року на Херсонщині  зареєстровано 60 випадків  захворювання на кір, з них 13 (21,7%) дітей. Найбільш хворих у червні було зафіксовано в м. Херсон – 17  вип., а також у Голопристанському – 10 вип,  Олешківському – 7 вип., Каланчацькому – 6 та Білозерському – 5  вип. районах. У порівнянні з травнем 2019 року спостерігається зниження захворюваності  у 3,8 рази ( за травень зареєстровано 226 випадків).

 

Загалом за І півріччя 2019 року остаточний діагноз кір було встановлено 548 особам  (52,4 вип. на 100 тис. нас.), що у 4 рази більше ніж за аналогічний період минулого року. З початку року було госпіталізовано 420 хворих (76,6%), з них 124 дитини.

 

Найбільш ураженою віковою групою серед дитячого населення стали діти   першого року життя – 252,4 вип. на 100 тис. населення даної вікової групи (25 осіб). Наймолодшому хворому на кір – 3  місяці, найстаршому хворому – 66 років.

 

З початку року проведено 28525 щеплень проти кору вакциною КПК. Серед дорослих, які належать до групи ризику щеплено 12442 особи, це медичні працівники, працівники силових структур, працівники освіти, контактні у осередках кору тощо.

 

Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору.

 

Наявність щеплень за Календарем — обов’язкова вимога для відвідування дошкільних навчальних закладів і шкіл. Законність цієї вимоги підтвердив Верховний Суд України відповідною Постановою.

 

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності або смерті. Специфічного лікування від кору немає. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення,  постійно перебувають у зоні ризику.

 

Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору —вакцинація.

2019-07-09