Государственное учреждение

«Херсонский областной центр контроля и профилактики заболеваний Министерства здравоохранения Украины»

Обережно пестициди

Світове сільське господарство щорічно несе великі втрати від шкідливих  організмів. За даними ФАО (продовольчої організації ООН), втрати  від пошкоджень шкідливими організмами сягають до 35% врожаю.

В цілому сільськогосподарським культурам та продукції рослинництва  шкодять понад 400 видів шкідників, 200 збудників хвороб, 300 видів бур’янів. За підрахунком  наукових установ  Української академії аграрних наук в Україні  втрати від шкідників, хвороб і бур’янів обчислюється  в розмірі  33-48% потенційного врожаю.

 

З метою мінімізації шкідливого впливу пестицидів і агрохімікатів, досягнення вимог високої біологічної ефективності щодо цільового використання, безпечності для здоров’я людини та навколишнього природного середовища за умови дотримання регламентів їх застосування та відповідності державним стандартам, санітарним нормам  ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб  Міністерства охорони здоров’я України» проводиться лабораторний контроль сільськогосподарської продукції, харчових продуктів та об’єктів навколишнього середовища на наявність залишкових кількостей пестицидів.

За 2021 рік досліджено 101 проба  сільськогосподарської продукції, продовольчої сировини та харчових продуктів, виконано 284 дослідження, залишкові кількості пестицидів вище  МДР (максимально-допустимого рівня) не виявлено.

 

Досліджено також 541 проба з об’єктів  навколишнього середовища, виконано 1349 досліджень, залишкові кількості пестицидів вище ГДК (гранично-допустима концентрація) не виявлено.

 

В цілому по області проби досліджувались на 36 найменувань пестицидів, 11 різноманітних класів хімічних сполук.

 

Структура лабораторних досліджень: харчові продукти 15,7%, вода господарсько-питного призначення та відкритих водоймищ – 74,4%, грунту – 8,9%  та повітря – 1,0% від  загальної кількості досліджених проб.

2022-05-18