Государственное учреждение

«Херсонский областной центр контроля и профилактики заболеваний Министерства здравоохранения Украины»

Про якість питної води централізованого водопостачання населення області за І півріччя 2022 року

У  І півріччі 2022 року фахівцями ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб  Міністерства охорони здоров’я України» та її структурних підрозділів лабораторно досліджено 2804 проби питної води централізованого водопостачання, у т.ч. за санітарно-хімічними - 1430 проб, мікробіологічними – 1356 проб та радіологічними  показниками –18 проб.

Не відповідало вимогам санітарних правил і норм за санітарно-хімічними показниками 219 проб питної води -  15,3%, за мікробіологічними показниками 15 проби – 1,2%. За радіологічними показниками усі проби відповідали вимогам санітарних правил і норм.

 

В області понад 50% джерел господарсько-питного водопостачання (артсвердловини) мають воду, яка не відповідає вимогам санітарних правил і норм за хімічними складом. Якість питної води  за санітарно-хімічними показниками  не відповідала вимогам санітарних правил і норм в більшості проб по загальній жорсткості, сухому залишку, хлоридам, сульфатам, аміаку, залізу та запаху. Найбільше відхилення  відмічалось в Новотроїцькому – 100%, Генічеському – 82,8% та Бериславському – 30,8% районах.

За бактеріологічними показниками питна вода не відповідала вимогам санітарних правил і норм у Генічеському – 5,9% та Голопристанському – 4,6%,  районах. 

Про стан якості питної води централізованого водопостачання постійно інформуються місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, підприємства і власники питного водопостачання тощо.

2022-08-30