Государственное учреждение

«Херсонский областной лабораторный центр Министерства здравоохранения Украины»

Результати лабораторно-інструментальних досліджень факторів середовища життєдіяльності дітей в навчально-виховних закладах області у 2019 році

У 2019 році структурними підрозділами ДУ „Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України” проводилися лабораторно-інструментальні дослідження та вимірювання показників факторів середовища життєдіяльності дітей в  навчально-виховних закладах області.

 

На санітарно-хімічні показники досліджено 578 проб питної води, з них не відповідали нормативам 133 (23,0%), на мікробіологічні показники –  702 проби, з них не відповідали нормативам – 58 (8,3%).   

 

Проведено 9684 вимірювань штучного та природного освітлення, з них не відповідали нормі 322  або 3,3%. Досліджено 171 вимірювання шуму, відхилень не встановлено.

В комп’ютерних класах навчальних закладів м.Херсон проведено 64  вимірювання частоти електромагнітного випромінювання, всі результати в нормі.

 

Проведено 6771  вимірювання показників мікроклімату, з них 81 (1,2%)  не відповідали нормі. Більшість відхилень від норми параметрів мікроклімату відбулося за рахунок шкіл та дошкільних закладів області.

 

В приміщеннях 3-х дошкільних навчальних закладів м.Херсон було досліджено 42 проби повітря на пари і гази, перевищень гранично допустимих  концентрацій не встановлено.

 

В дошкільних навчальних закладах досліджено 1893 пробу піску з пісочниць на відповідність нормам за хімічними, мікробіологічними та паразитологічними показниками. З них бакзабруднення виявлено в 2,04% проб,   яйця гельмінтів – в 0,9% проб.

 

При встановленні відхилень від санітарно-гігієнічних норм у дослідженнях, виконаних в ході проведеної роботи, завідувачам дошкільних навчальних закладів, директорам загальноосвітніх шкіл, шкіл-інтернатів, начальникам відділів освіти райдержадміністрацій та міськвиконкомів, територіальних відділів Держпродспоживслужби фахівцями структурних підрозділів Лабораторного центру надавалися відповідні результати лабораторних та інструментальних досліджень та рекомендації щодо прийняття ними заходів реагування та приведення факторів середовища життєдіяльності дітей в навчально-виховних закладах області у відповідність з гігієнічними вимогами.   

2020-03-04