Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Кір не відступає

За липень поточного року на Херсонщині  зареєстровано 25 випадків  захворювання на кір, з них 13 (52,0%) дітей. Найбільш хворих у липні було зафіксовано в м. Херсон – 12  вип. та Генічеському районі  – 6 вип. Випадки   також реєструвалися у  Скадовському – 2 вип., Білозерському – 2  вип., Каланчацькому та  Бериславському по –1 вип. районах. У порівнянні з червнем 2019 року спостерігається зниження захворюваності у 2,4 рази (за червень зареєстровано 60 випадків). Діагноз кір встановлено 9 мешканцям інших областей, які тимчасово перебували у Херсонський області.

 

Загалом за 7 місяців  2019 року остаточний діагноз кір було встановлено 573 особам  (55,3 вип. на 100 тис. нас.), що у 3,4 рази більше ніж за аналогічний період минулого року. З початку року було госпіталізовано 443 хворих (77,3%), з них 137 дітей.

 

Найбільш ураженою віковою групою серед дитячого населення стали діти   першого року життя – 282,7 вип. на 100 тис. населення даної вікової групи (28 осіб). Наймолодшому хворому на кір – 3  місяці, найстаршому хворому – 66 років.

 

З початку року в області проведено 30217 щеплень проти кору вакциною КПК. Серед дорослих, які належать до групи ризику щеплено 12975 осіб, це медичні працівники, працівники силових структур, працівники освіти, контактні у осередках кору тощо.

 

Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору —вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

 

Нагадуємо, що для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.

 

Наявність щеплень за Календарем — обов’язкова вимога для відвідування дошкільних навчальних закладів і шкіл. Законність цієї вимоги підтвердив Верховний Суд України. МОЗ України надає можливість безоплатно вакцинуватися і дітям, і дорослим: вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору  скасовано. Також  за епідемічними показаннями можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний. Крім того, щеплення можуть отримати діти, чиї батьки брали фальшиву довідку про вакцинацію. Вакцинація проводиться  комбінованими вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США. 

2019-08-13