Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Лабораторні дослідження шкідливих виробничих факторів на об’єктах промислового та сільськогосподарського виробництва

  Державною установою «Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» та  її відокремленими структурними підрозділами за 9 місяців 2019 року були проведені лабораторні дослідження шкідливих та небезпечних виробничих факторів на 32 підприємствах області. Виконано 2638 санітарно-гігієнічних досліджень повітря робочої зони, рівнів шуму, вібрації, електромагнітних полів, освітленості, метеофакторів тощо.

 

  Проведено  1073 досліджень хімічних речовин  у повітрі робочої зони та 1565  вимірів фізичних факторів (871 досліджень метеофакторів, 133 вимірів  шуму, 32 вібрації, 10 вимірів ЕМП радіочастот ВЧ та НВЧ поля, 6 вимірювань поля промислової частоти,  513 вимірів освітленості).

 

   Окрім цього, було проведено 66 досліджень  на  10 транспортних засобах (судна), відхилень не виявлено.

 

   Виявлено перевищення по хімічним показникам, таким як марганець,   пил рослинного та тваринного походження, кремнію діоксиду, масла мінеральні,  акролеїну та фізичним факторам, таким як шум, вібрація та мікроклімат.   

 

   Невідповідність  досліджень  санітарно - гігієнічним  вимогам обумовлено особливістю технологічного процесу та характером праці на підприємствах зі шкідливими умовами праці.

 

   За поточний період фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проведені 1761 лабораторно-інструментальних досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу на 18 підприємствах області з метою атестації 103 робочих місць за умовами праці.

2019-10-29