Державна установа

«Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України»

Підсумки лабораторних досліджень в закладах оздоровлення в курортно-туристичний сезон 2021 року

З початку оздоровчого сезону на проведення лабораторних досліджень  якості питної води, відкритих водоймищ, піску/грунту, змивів на харчоблоках тощо було укладено 62 договори з закладами оздоровлення та відпочинку для дорослих та 19 договорів з закладами оздоровлення та відпочинку для дітей, що знаходяться на узбережжі Чорного та Азовського морів.

Станом на 29 вересня 2021 року  було досліджено 1427 проб питної води, у тому числі за бактеріологічними показниками – 702  проби, за санітарно-хімічними – 725 проб. Не відповідало вимогам санітарних норм і правил 31 (4,4%) проба за бактеріологічними та 153 (21,1%)  проб за санітарно-хімічними показниками.

 

За бактеріологічними показниками питна вода не  відповідала нормі в деяких закладах оздоровлення та відпочинку для дітей  і дорослих у Скадовській та Лазурнянській ОТГ Скадовського району (25 проб) та окремих дитячих оздоровчих закладах, розташованих на Арабатській Стрілці Генічеського  району (6 проб). За санітарно-хімічними показниками  178 проб  води не відповідали вимогам санітарних норм і правил у смт Лазурне Лазурнянської ОТГ.

З початку оздоровчого сезону з пляжів оздоровчих закладів та пляжів загального користування  було відібрано та досліджено за санітарно-хімічними показниками 446 проб морської та 275 проб річкової води, за бактеріологічними – 569 проб та 340 проб відповідно. У липні 5 (1,5% ) проб річкової води на пляжах не відповідали вимогам санітарних норм і правил у місті Херсоні, за бактеріологічними показниками та 24 (8,7%) проби за санітарно-хімічними показниками. Досліджена морська вода відповідала нормативам.

 

З метою безпечності відпочиваючих на пляжах закладів оздоровлення та відпочинку для дорослих та дітей було досліджено 456 зразків піску на бактеріологічні (63 проби), паразитологічні (204 проби) та фізико-хімічні (189 проб) показники. Відхилень від  встановлених нормативів не виявлено.

Також на наявність бакзабруднення технологічного обладнання, кухонного інвентарю, столового і чайного посуду, рук та спецодягу працівників харчоблоку було досліджено 560 змивів, з них позитивних 65 (11,6%) у Скадовській та Лазурнянській ОТГ.

 

За період функціонування закладів оздоровлення та відпочинку для дорослих і дітей, раптовими бактеріологічними обстеженнями було охоплено 275 працівників, в тому числі в закладах оздоровлення та відпочинку для дорослих – 90 осіб та закладах оздоровлення та відпочинку для дітей – 185. Хворих та носіїв  збудників гострих кишкових захворювань не виявлено.

З початку оздоровчого сезону спеціалістами Центру проводилось санітарно-гігієнічне навчання працівників закладів оздоровлення та відпочинку, підприємств харчової промисловості, торгівлі та громадського харчування, об’єктів водопостачання тощо, всього  охоплено 490 осіб.

2021-10-04