Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Про якість питної води централізованого водопостачання населення області за 9 місяців 2019 року

За 9 місяців  2019 року  фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр  Міністерства охорони здоров’я України» та її структурних підрозділів лабораторно досліджено 11762 проби питної води централізованого водопостачання, у т.ч. за санітарно-хімічними - 5321 проба, мікробіологічними - 6204 проби,  паразитологічними - 162 проби та радіаційними показниками – 75  проб.

 

Не відповідало вимогам санітарних правил і норм за санітарно-хімічними показниками 1265 проб питної води -  23,8%, за мікробіологічними показниками 389 проб – 6,3%. За паразитологічними та радіаційними показниками усі проби відповідали вимогам санітарних правил і норм.

 

В області понад 50% джерел господарсько-питного водопостачання (артсвердловини) мають воду, яка не відповідає вимогам санітарних правил і норм за хімічними складом. Якість питної води  за санітарно-хімічними показниками  не відповідала вимогам санітарних правил і норм в більшості проб по загальній жорсткості, сухому залишку, хлоридам, сульфатам та запаху. Найбільше відхилення відмічалось у Чаплинському – 99,2%, Новотроїцькому – 82,3%, Іванівському – 75,7%, Каховському – 42,7%, Н.Сірогозькому – 41,0% та Н.Воронцовоському районах – 24,7%.

 

Залишається незадовільна якість питної води з відомчих та комунального водопроводів в смт Лазурне Скадовського району за вмістом  аміаку. Досліджено 266 проб питної води, усі проби не відповідало вимогам санітарних правил і норм.

За мікробіологічними показниками питна вода не відповідала вимогам санітарних правил і норм у Скадовському – 26,3%, Іванівському – 14,7%, Чаплинському – 12,3%  та Горностаївському районах – 6,5%.

 

Про стан якості питної води централізованого водопостачання постійно інформуються місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпродспоживслужби,  підприємства і власники питного водопостачання. 

2019-11-15