Про якість питної води централізованого водопостачання населення області за 9 місяців 2020 року
За 9 місяців 2020 року фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» та її структурних підрозділів лабораторно досліджено 4418 проб питної води централізованого водопостачання, у т.ч. за санітарно-хімічними – 1961 проба, мікробіологічними – 2420 проб та радіологічними показниками – 37 проб.
Не відповідало вимогам санітарних правил і норм за санітарно-хімічними показниками 424 проби питної води – 21,4%, за мікробіологічними показниками 99 проб – 4,1%. За радіологічними показниками усі проби відповідали вимогам санітарних правил і норм.
В області понад 50% джерел господарсько-питного водопостачання (артсвердловини) мають воду, яка не відповідає вимогам санітарних правил і норм за хімічними складом. Якість питної води за санітарно-хімічними показниками не відповідала вимогам санітарних правил і норм в більшості проб по загальній жорсткості, сухому залишку, хлоридам, сульфатам та запаху. Найбільше відхилення відмічалось в Іванівському – 100%, Новотроїцькому – 83,0%, Генічеському – 48,9%., Великолепетиському – 44,4%, Скадовському – 38,8% районах.
За бактеріологічними показниками питна вода не відповідала вимогам санітарних правил і норм у Скадовському – 23,5%, Генічеському – 8,0% та Голопристанському – 5,3% районах.
Про стан якості питної води централізованого водопостачання постійно інформуються місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпродспоживслужби, підприємства і власники питного водопостачання.