Державна установа

«Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України»

Про якість питної води централізованого водопостачання населення області за 9 місяців 2021 року

За 9 місяців 2021 року  фахівцями ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб  Міністерства охорони здоров’я України» та її структурних підрозділів лабораторно досліджено 4213 проб питної води централізованого водопостачання, у т.ч. за санітарно-хімічними – 1936 проб, мікробіологічними – 2226 проб, паразитологічними – 7 проб та радіологічними  показниками –  44  проби.

Не відповідало вимогам санітарних правил і норм за санітарно-хімічними показниками 366 проб питної води – 18,9%, за мікробіологічними показниками 135 проб – 6,1%. За паразитологічними та радіологічними показниками усі проби відповідали вимогам санітарних правил і норм.

 

В області понад 50% джерел господарсько-питного водопостачання (артсвердловини) мають воду, яка не відповідає вимогам санітарних правил і норм за хімічними складом. Якість питної води за санітарно-хімічними показниками не відповідала вимогам санітарних правил і норм в більшості проб по загальній жорсткості, сухому залишку, хлоридам, сульфатам, аміаку, залізу та запаху. Найбільше відхилення  відмічалось в Новотроїцькому – 93,5%, Скадовському – 42,6% та Білозерському – 23,0% районах.

 

За бактеріологічними показниками питна вода не відповідала вимогам санітарних правил і норм у Новотроїцькому – 54,9%, Скадовському – 18,0%, Голопристанському -  9,8% та Горностаївському – 8,0%  районах. 

Про стан якості питної води централізованого водопостачання постійно інформуються місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпродспоживслужби, підприємства і власники питного водопостачання.

2021-11-09