Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Про якість питної води централізованого водопостачання населення області за І квартал 2020 року

   У  І кварталі 2020 року  фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр  Міністерства охорони здоров’я України» та її структурних підрозділів лабораторно досліджено 1243 проби питної води централізованого водопостачання, у т.ч. за санітарно-хімічними - 537 проб, мікробіологічними - 682 проби та радіологічними  показниками –24 проби.

 

   Не відповідало вимогам санітарних правил і норм за санітарно-хімічними показниками 115 проб питної води -  21,4%, за мікробіологічними показниками 17 проб – 2,5%. За радіологічними показниками усі проби відповідали вимогам санітарних правил і норм.

 

   В області понад 50% джерел господарсько-питного водопостачання (артсвердловини) мають воду, яка не відповідає вимогам санітарних правил і норм за хімічними складом. Якість питної води  за санітарно-хімічними показниками  не відповідала вимогам санітарних правил і норм в більшості проб по загальній жорсткості, сухому залишку, хлоридам, сульфатам та запаху. Найбільше відхилення відмічалось в Новотроїцькому – 76,1%, Генічеському – 73,4% та Білозерському  - 20,7% районах.

 

   За бактеріологічними показниками питна вода не відповідала вимогам санітарних правил і норм у Скадовському – 20,0%, Голопристанському – 15,4 та Генічеському – 7,3% районах. 

 

   Про стан якості питної води централізованого водопостачання постійно інформуються місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпродспоживслужби,  підприємства і власники питного водопостачання.

2020-05-20