Державна установа

«Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України»

Про якість питної води централізованого водопостачання населення області за І квартал 2021 року

   У  І кварталі 2021 року  фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр  Міністерства охорони здоров’я України» та її структурних підрозділів лабораторно року  досліджено 848 проб питної води централізованого водопостачання, у т.ч. за санітарно-хімічними - 374 проби, мікробіологічними – 466 проб та радіологічними  показниками –13 проб.

 

   Не відповідало вимогам санітарних правил і норм за санітарно-хімічними показниками 66 проб питної води -  17,6%, за мікробіологічними показниками 33 проби – 7,1%. За радіологічними показниками усі проби відповідали вимогам санітарних правил і норм.

 

   В області понад 50% джерел господарсько-питного водопостачання (артсвердловини) мають воду, яка не відповідає вимогам санітарних правил і норм за хімічними складом. Якість питної води  за санітарно-хімічними показниками  не відповідала вимогам санітарних правил і норм в більшості проб по загальній жорсткості, сухому залишку, хлоридам, сульфатам, аміаку, залізу та запаху. Найбільше відхилення  відмічалось в Новотроїцькому – 100%, Генічеському – 57,1% та   Білозерському  - 31,1% районах.

 

   За бактеріологічними показниками питна вода не відповідала вимогам санітарних правил і норм у Новотроїцькому – 94,4%, Скадовському – 26,3% та Генічеському – 28,6% районах. 

 

   Про стан якості питної води централізованого водопостачання постійно інформуються місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпродспоживслужби,  підприємства і власники питного водопостачання.

2021-05-24