Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Про якість питної води централізованого водопостачання населення області за І півріччя 2019 року

 

За 6 місяців  2019 року  фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр  Міністерства охорони здоров’я України» та її структурних підрозділів лабораторно досліджено 7357 проб питної води централізованого водопостачання, у т.ч. за санітарно-хімічними - 3280 проб, мікробіологічними - 3883 проби,  паразитологічними - 124 проби та радіаційними показниками – 70 проб.

 

Не відповідало вимогам санітарних правил і норм за санітарно-хімічними показниками 805 проб питної води -  24,5%, за мікробіологічними показниками 217 проб – 5,6%. За паразитологічними та радіаційними показниками усі проби відповідали вимогам санітарних правил і норм.

 

В області понад 50% джерел господарсько-питного водопостачання (артсвердловини) мають воду, яка не відповідає вимогам санітарних правил і норм за хімічними складом. Якість питної води  за санітарно-хімічними показниками  не відповідала вимогам санітарних правил і норм в більшості проб по загальній жорсткості, сухому залишку, хлоридам, сульфатам та запаху. Найбільше відхилення  відмічалось у Чаплинському – 100,0%, Іванівському – 81,0%, Новотроїцькому – 79,5%, Каховському – 50,0%, Н.Сірогозькому – 40,0%, Генічеському – 31,5%, В.Лепетиському – 25,8% та В.Рогачицькому районах - 25,0%.

 

За мікробіологічними показниками питна вода не відповідала вимогам санітарних правил і норм у Скадовському – 30,9%, Голопристанському – 6,2% та поодинокі випадки реєструвалися у Білозерському, Бериславському  Горностаївському, Генічеському, Каховському та Чаплинському  районах. 

 

Про стан якості питної води централізованого водопостачання постійно інформуються місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпродспоживслужби,  підприємства і власники питного водопостачання. 

 

2019-08-19