Державна установа

«Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України»

Про якість питної води централізованого водопостачання населення області за І півріччя 2021 року

У  І півріччі 2021 року  фахівцями ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб  Міністерства охорони здоров’я України» та її структурних підрозділів лабораторно досліджено 2235 проби питної води централізованого водопостачання, у т.ч. за санітарно-хімічними – 1019 проб, мікробіологічними – 1186 проб, паразитологічними – 6 проб та радіологічними  показниками –  24  проби.

 

Не відповідало вимогам санітарних правил і норм за санітарно-хімічними показниками 184 проби питної води – 20,2%, за мікробіологічними показниками 37 проб – 3,1%. За паразитологічними та радіологічними показниками усі проби відповідали вимогам санітарних правил і норм.

 

В області понад 50% джерел господарсько-питного водопостачання (артсвердловини) мають воду, яка не відповідає вимогам санітарних правил і норм за хімічними складом. Якість питної води за санітарно-хімічними показниками не відповідала вимогам санітарних правил і норм в більшості проб по загальній жорсткості, сухому залишку, хлоридам, сульфатам, аміаку, залізу та запаху. Найбільше відхилення  відмічалось в Новотроїцькому – 90,9%, Скадовському – 36,6% та Білозерському – 29,5% районах.

 

За бактеріологічними показниками питна вода не відповідала вимогам санітарних правил і норм у Новотроїцькому – 77,3%, Горностаївському – 7,5%, Скадовському – 5,9% та Голопристанському -  3,2%  районах. 

 

Про стан якості питної води централізованого водопостачання постійно інформуються місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпродспоживслужби, підприємства і власники питного водопостачання.

 

2021-09-24