Державна установа

«Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України»

Про результати лабораторних досліджень питної води та води відкритих водоймищ при підготовці до роботи в літній оздоровчий сезон 2018 року закладів оздоровлення та відпочинку для дітей

  При підготовці до роботи влітку 2018 року закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, розташованих на території області, фахівцями структурних підрозділів Державної установи „Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” в травні проводилися лабораторні дослідження води питної та води відкритих водоймищ з пляжів позаміських таборів на відповідність санітарним правилам і нормам.

 

    Станом на 30 травня 2018 року всього обстежено 416 закладів. Всього було відібрано та досліджено 728 проб питної води на санітарно-хімічні та 845 на санітарно-мікробіологічні показники. Із них не відповідали вимогам санітарних правил і норм 40 (5,5%) та 12 (1,4%) проб відповідно.

 

 За результатами санітарно-мікробіологічних досліджень проби питної води не відповідали вимогам санітарних норм і правил в школах с.с.Веселе, Червоний Маяк Бериславського, смт Рикове, с.Сокологірне Генічеського, с.Нова Федорівка Голопристанського районів та у деяких інших.

 

У випадках виявлення відхилень від нормативів власникам, керівникам закладів, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, територіальним органам Держпродспоживслужби направлялися результати лабораторних досліджень для забезпечення реагування відповідно повноважень.

 

    Також у травні було розпочато відбір та дослідження проб води відкритих водоймищ пляжів дитячих оздоровчих закладів. Станом на 30 травня 2018 року досліджено на санітарно-хімічні показники 26 проб морської і 6 річкової води, на санітарно-мікробіологічні – 36 і 8 відповідно, всі проби в нормі.

 

         На пляжах дитячих оздоровчих закладів відібрано і досліджено 59 проб грунту і піску на бактеріологічні та паразитологічні показники. Всі досліджені проби відповідають встановленим нормативам.

 

  Соціально-гігієнічний моніторинг за підготовкою та функціонуванням закладів до проведення оздоровлення та відпочинку дітей в області  продовжується.

2018-06-06