Державна установа

«Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України»

Про результати лабораторних досліджень питної води та води відкритих водоймищ при підготовці до роботи в літній оздоровчий сезон 2021 року закладів оздоровлення та відпочинку для дітей

   При підготовці до роботи влітку 2021 року закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, розташованих на території області, фахівцями  структурних підрозділів Державної установи „Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”  в травні- червні проводилися лабораторні дослідження води питної та води відкритих водоймищ з пляжів позаміських таборів Скадовського та Генічеського районів на відповідність санітарним правилам і нормам.

 

    Станом на 04 червня  2021 року всього обстежено 11 закладів. В них відібрано та досліджено 132  проби питної води, в т.ч. 66 –   на санітарно-хімічні та 66 – на санітарно-мікробіологічні показники. З них 20 проб в Скадовському районі не відповідали  вимогам санітарних правил і норм за  одним хімічним показником.  За результатами досліджень питної води на санітарно-мікробіологічні показники всі  проби були в нормі.

 

   У випадках виявлення відхилень від нормативів власникам, керівникам закладів, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, територіальним органам Держпродспоживслужби направлялися результати лабораторних досліджень для забезпечення реагування відповідно  до повноважень.

 

   Також у травні-червні  було розпочато відбір та дослідження проб води відкритих водоймищ з пляжів дитячих оздоровчих закладів. Станом на 04 червня 2021 року досліджено 24 проби  морської  води, з них 12 – на  санітарно-хімічні та 12 –  на санітарно-мікробіологічні показники, всі проби в нормі.  

 

   Лабораторні дослідження  за підготовкою та функціонуванням закладів до проведення оздоровлення та відпочинку дітей в області  продовжуються,

згідно укладених з керівниками закладів договорів.

2021-06-07