Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Про результати лабораторних досліджень води відкритих водоймищ за 2020 рік

   Згідно з вимогами санітарного законодавства та Державними програмами охорони водоймищ, фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» та її відокремлених структурних підрозділів постійно здійснюються лабораторні дослідження води відкритих водоймищ.

 

   У 2020 році було досліджено за санітарно-хімічними показниками 678 проб річкової води, з яких 1 (0,1%) проба не відповідала нормативам у м.Нова Каховка за забарвленістю та 312 проб морської води, які відповідали вимогам санітарних норм і правил.

 

   За мікробіологічними показниками досліджено 1271 проба річкової води та 723 проби морської води, з яких не відповідало вимогам санітарних правил і норм 13 (1,0%) проб річкової води та 5 (0,7%) проб морської води.

   Проби річкової води не відповідали нормативам по індексу ЛКП та індексу ентерококів в межах м.Нова Каховка та м.Херсон, а також по індексу ЛКП в межах м.Берислав та з Каховського магістрального каналу в Іванівському районі

   Не відповідало вимогам санітарних норм і правил 5 проб морської води по індексу ЛКП в межах м.Генічеськ.

 

   За паразитологічними показниками досліджено  638 проб річкової та 63  проби морської води. Наявність яєць гельмінтів та цист кишкових найпростіших (лямблій)  виявлено в 9 (1,4%) пробах річкової води в межах м.Берислав, м.Гола Пристань, м.Каховка, м.Нова Каховка та м.Херсон. Проби морської води відповідали вимогам санітарних норм і правил.

   Про стан якості води відкритих водоймищ постійно інформується місцеві органи  виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпродспоживслужби.

2021-03-03