Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Про результати лабораторних досліджень води відкритих водоймищ за 9 місяців 2019 року

Згідно з вимогами санітарного законодавства та Державними програмами охорони водоймищ, фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» та її відокремлених структурних підрозділів постійно здійснюються лабораторні дослідження води відкритих водоймищ.

 

За 9 місяців 2019 року за санітарно-хімічними показниками було досліджено 639 проб річкової води, з яких 25 (3,9%) проб не відповідали нормативам. Річкова вода за санітарно-хімічними показниками не відповідала вимогам санітарних правил і норм із р.Інгулець за вмістом сухого залишку, загальній жорсткості, хлоридів, сульфатів у Великоолександрівському районі, Каховського водосховища в межах смт Велика Лепетиха за запахом, кольоровістю, БСК (біологічне споживання кисню), ХСК   (хімічне    споживання    кисню),   залізу,   аміаку,   смт Горностаївка і смт Верхній Рогачик – за вмістом аміаку та р.Дніпро  в м.Херсон за БСК, ХСК, розчиненому кисню.

 

Досліджено за мікробіологічними показниками 1112 проб річкової води та  506 - за паразитологічними показниками. За мікробіологічними показниками  7 (0,6%) проб річкової води з р.Дніпро в межах м.Херсон не відповідали вимогам санітарних правил і норм по індексу ЛКП та індексу ентерококів. За паразитологічними показниками усі проби відповідали вимогам санітарних правил і норм.

 

Також досліджено 662 проби морської води за санітарно-хімічними, 979 проб за мікробіологічними та 379 проб за паразитологічними  показниками, усі проби відповідали вимогам санітарних правил і норм.

 

Про стан якості води відкритих водоймищ постійно інформується місцеві органи  виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпродспоживслужби.

2019-11-15