Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Про результати лабораторних досліджень води відкритих водоймищ за 9 місяців 2020 року

Згідно з вимогами санітарного законодавства та Державними програмами охорони водоймищ, фахівцями ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» та її відокремлених структурних підрозділів постійно здійснюються лабораторні дослідження води відкритих водоймищ.

 

За 9 місяців 2020 року за санітарно-хімічними показниками було досліджено 583 проби річкової води, з яких 1 (0,2%) проба не відповідала нормативам у м.Нова Каховка за забарвленістю.

Досліджено за мікробіологічними показниками 1100 проб річкової води та 615 проб - за паразитологічними показниками. За мікробіологічними показниками  не відповідала вимогам санітарних правил і норм 11 (1,8%) проб річкової води, у т.ч. в межах м.Херсон 5 проб (індекс ЛКП), в межах м.Берислав 4 проби (індекс ЛКП), 1  проба річкової води з р.Дніпро  у м.Нова Каховка(індекс ЛКП та індекс ентерококів) та 1 проба з Каховського магістрального каналу в Іванівському районі та За паразитологічними показниками у 9-х пробах встановлено наявність яєць гельмінтів, у т.ч. 5 проб  у межах  м.Херсон,  по 1 пробі -.у  мм.Берислав, Гола Пристань, Каховка та Нова Каховка.

 

Також досліджено 312 проб морської води за санітарно-хімічними, 413 проб за мікробіологічними та 76 проб за паразитологічними  показниками. Не відповідали вимогам санітарних правил і норм 5 проб морської води за мікробіологічними показниками в межах м.Генічеськ по індексу ЛКП. За санітарно-хімічними та паразитологічними показниками усі пробі відповідали вимогам санітарних правил і норм.

 

Про стан якості води відкритих водоймищ постійно інформуються місцеві органи  виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпродспоживслужби.

2020-12-21