Державна установа

«Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України»

Про результати лабораторних досліджень води відкритих водоймищ за 9 місяців 2021 року

Згідно з вимогами санітарного законодавства та Державними програмами охорони водоймищ, фахівцями ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб  Міністерства охорони здоров’я України» та її відокремлених структурних підрозділів постійно здійснюються лабораторні дослідження води відкритих водоймищ.

За 9 місяців 2021 року за санітарно-хімічними показниками було досліджено 673 проби річкової води, з яких 28 (4,2%) проб не відповідали нормативам, у т.ч. 4 проби  з р.Каланчак  у межах смт Каланчак за запахом і прозорісті та 24 проби річкової води з р.Дніпро в межах м.Херсон по ХСК, БСК та  розчиненому  кисню.

 

Досліджено за мікробіологічними показниками 1247 проб річкової води, 5 (0,4%) проб річкової вода не відповідали нормативам із р.Дніпро, у т.ч. 4 проби в межах м.Херсон за індексом ЛКП, індексу ентерококів і колі-фагам та 1 проба в межах м.Гола Пристань за індексом ЛКП.  

За паразитологічними показниками досліджено 590 проб річкової води. У 5 (0,8%) пробах встановлено наявність яєць гельмінтів, у т.ч. 2 проби в межах м.Гола Пристань, 1 проба – м.Каховка, 1 проба –м.Олешки та 1 проба – м.Херсон.

 

Також досліджено 431 проба морської води за санітарно-хімічними, 567 проб за мікробіологічними та 151 проба за паразитологічними  показниками. За санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками усі проби відповідали вимогам санітарних правил і норм.

 

За паразитолгічними показниками у 2 (1,3%) пробах встановлено наявність яєць гельмінтів, у т.ч. 1 проба  в межах с.Хорли Каланчацького району та  1 проба  в межах с.Залізний Порт Голопристанськогорайону.

Про стан якості води відкритих водоймищ постійно інформуються місцеві органи  виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпродспоживслужби.

2021-11-09