Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Про захворюваність населення Херсонській області паразитозами у 2019 році

   З метою виявлення паразитарних захворювань серед амбулаторних і стаціонарних  хворих, декретованих  контингентів, дитячого населення та інших осіб територіальними органами та установами структурних підрозділів разом з лікувально-профілактичними закладами міст та районів  обстежено 175 тисяч чоловік, або  17% населення області.

 

   З паразитарними захворюваннями (10 видів) виявлено 1833 особи. Показник захворюваності  на 100 тисяч населення складає 166,5 проти 194,9 у 2018 році при середньому  по країні – 235,7.

Серед паразитозів найбільшу питому вагу складає ентеробіоз - 89,6%. Найчастіше це захворювання виявляється у дітей  дитячих  дошкільних закладів, учнів шкіл  та  шкіл-інтернатів (79,6%).

 

Із рідкісних видів гельмінтозів було зареєстровано 6 випадків дирофіляріозу у м.м.Каховка, Генічеськ, Олешки, Н.Каховка, смт Каланчак та с.Щасливцево Генічеського району.Усі випадки місцеві, зараження виникло внаслідок укусів комарів. За локалізацією гельмінти були на скроневій ділянці голови, на обличчі, в очах та підключичної області. Хворі зверталися за медичною допомогою самостійно зі скаргами: наявність пухлини, біль, печія, почервоніння,  свербіж, пересування паразита під шкірою та були прооперовані амбулаторно у лікувально-профілактичних закладах м.Херсон. Довжина видалених гельмінтів досягала від 11 до 14 см.

 

   Також виявлено 4 випадки опісторхозу  у мешканців м.м.Херсон та Скадовськ, які виникли внаслідок вживання в їжу недостатньо термічно обробленої риби  і суші  і 1 випадок теніозу у мешканки м. Херсон, яка вживала шашлики із свинячого м’яса,

   Епідемічна ситуація з малярії  в області нестійка. Це обумовлено завозом  захворювання з країн ендемічних з малярії співвітчизниками та іноземними громадянами. У мешканців м.Херсон, які прибули з країн Африки - Екваториальної Гвінеї та Габону зареєстровано 3 випадки завізної тропічної малярії, один з них закінчився летально.

 

   Враховуючи те, що область є територією з високою можливістю виникнення та розповсюдження місцевих випадків малярії серед населення, медпрацівниками проводиться значна робота по своєчасному виявленню хворих малярією, паразитоносіїв, осіб прибулих з ендемічних країн.   Місцевих випадків захворювання від завозних не зареєстровано.

        

   Здійснюються  заходи по боротьбі з комарами, які є єдиним переносником цього захворювання. В зв’язку з цим на Арабатській Стрільці Генічеського району, де реєструється найбільша чисельність комарів та розташована велика кількість оздоровчих закладів, щорічно проводиться дезинсекція територій інсектицидними  засобами. 

2020-02-27