Державна установа

«Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України»

Результати лабораторно-інструментальних досліджень факторів середовища життєдіяльності дітей в навчальних закладах області у І кварталі 2022 року

   У  І кварталі  2022 року структурними підрозділами державної установи „Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” проводилися лабораторно-інструментальні дослідження та вимірювання основних показників, що характеризують фактори середовища життєдіяльності дітей в закладах  освіти області.

 

   За перші 3 місяці поточного року питна вода для  досліджень відбиралась з мережі частини навчально-виховних закладів області,  всього досліджено 90 проб, в т.ч. 44 на санітарно-хімічні показники, з них не відповідали нормі – 3 проби (6,8%) у закладах Генічеського та Каховського районів;  46 – на мікробіологічні показники, усі в нормі. Питна вода досліджувалась на хімічні та мікробіологічні  показники  в закладах  всіх 5-ти районів області.  Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість досліджених проб води питної збільшилась на 23.   

 

   В 1 навчально-виховному закладі Скадовського району  на наявність бакзабруднення було досліджено 2 проби страв, виготовлених на харчоблоках цих закладів, бакзабруднення не встановлено.     

 

   Також в 2-х закладах Скадовського досліджено 20 змивів, відібраних зі столового посуду, розробного інвентарю та рук працівників харчоблоків навчально-виховних закладів на наявність умовно-патогенної мікрофлори (що вдвічі менше ніж у І кварталі 2021 року),  результати від’ємні.

   В першому кварталі у 4 працівників харчоблоків навчально-виховних закладів Скадовського району проведені раптові бакобстеження, бакносіїв не виявлено.

 

   Фахівцями структурних підрозділів обласного центру за цей період були проведені інструментальні дослідження: 462 вимірювання рівнів освітлення, 48 шуму, 102 вимірювання напруженості електромагнітного поля та 1406 вимірів параметрів мікроклімату. Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість інструментальних досліджень освітлення, шуму, метеофакторів зменшились вдвічі, а вимірювань ЕМП збільшилась в 6 разів (за рахунок навчальних закладів м.Херсон). Із виконаних досліджень не відповідали гігієнічним нормам 29% вимірів рівня освітлення та  4,3%  -  параметрів мікроклімату.  

   Крім того, в  навчальних закладах  міста Херсона досліджено 123 проби  повітря на наявність шкідливих речовин, перевищень гранично допустимих концентрацій не встановлено.

2022-05-10