Державна установа

«Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України»

Результати лабораторно-інструментальних досліджень факторів середовища життєдіяльності дітей в навчально-виховних закладах області у 2021 році

У 2021 році структурними підрозділами державної установи „Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” проводилися лабораторно-інструментальні дослідження та вимірювання основних показників, що характеризують фактори середовища життєдіяльності дітей в закладах  освіти області.

На санітарно-хімічні показники було  досліджено 440 проб питної води, з них не відповідали нормативним вимогам 8,6%, на мікробіологічні показники – 466 проб, з них не відповідали нормі – 9,0%.   

 

Проведено 3966 вимірювань штучного та природного освітлення, з них не відповідали нормі 12,2%. Досліджено 427 вимірів шуму, відхилень не встановлено.

В комп’ютерних класах  школ м.Херсон  проведено 18 вимірювань  частоти  електромагнітного випромінювання, результати в нормі.

В навчальних закладах області було  проведено 6791 вимірів показників мікроклімату (температури повітря та відносної вологості), з них 5,3% не відповідали нормі. Більшість відхилень від норми встановлено в приміщеннях загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах області.

 

В дошкільних закладах досліджено 1270 проби піску з пісочниць на відповідність нормам за хімічними, мікробіологічними та паразитологічними показниками. З них бакзабруднення  та забруднення  гельмінтами виявили в 0,8%  обстежених проб.

При встановленні відхилень від санітарно-гігієнічних норм у дослідженнях, виконаних в ході проведеної роботи, завідувачам дошкільних навчальних закладів, директорам загальноосвітніх шкіл, шкіл-інтернатів, начальникам відділів освіти райдержадміністрацій та міськвиконкомів, територіальним відділам Держпродспоживслужби фахівцями структурних підрозділів державної установи «Херсонський обласний  центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» надавалися відповідні результати лабораторних та інструментальних досліджень та рекомендації щодо прийняття заходів реагування щодо приведення факторів середовища життєдіяльності дітей в навчально-виховних закладах області у відповідність з гігієнічними вимогами.    

2022-04-05