Державна установа

«Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України»

Робота лабораторії

Лабораторія особливо небезпечних інфекцій функціонує як структурний підрозділ санітарно-епідеміологічної служби Херсонської області з 28 жовтня 1955 року. Разом з іншими організаціями реалізує державну політику щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення нашої області. За 60 років сумлінної праці фахівці неодноразово рятували населення області від інфекційних захворювань, різних епідемій.

            Лабораторія особливо небезпечних інфекцій завжди була у складі обласної санепідстанції, а з 2 січня 2013 року, в процесі реорганізації служби, передана до складу державної установи «Херсонський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України».

            20 травня цього ж року здано в експлуатацію новий корпус лабораторії, облаштований та модернізований за кошти Проекту міжнародної технічної допомоги сучасним лабораторним обладнанням, апаратурою та засобами вимірювальної техніки. У складі лабораторії тепер функціонують молекулярно-генетичне та імунноферментне відділення, в яких ведуться пошуки не тільки збудників різних захворювань, а й захисних антитіл різних класів. Молекулярно-генетичний метод, в порівнянні з класичним бактеріологічним, дає змогу лабораторно підтвердити діагноз інфекційного захворювання протягом 5 -7 годин, тобто у 8 разів скоріше.

            На базі лабораторії проводяться навчання та практичні заняття з діагностики особливо небезпечних інфекцій, дотримання режиму роботи з патогенами для студентів Херсонського медичного коледжу і лаборантів-бактеріологів області з метою підвищення їх кваліфікації та професіоналізму.

            Наша Херсонська область є екологічно чистою областю, тому лабораторія особливо небезпечних інфекцій була також атестована державною метрологічною службою і для визначення ГМО (генетично модифікованих організмів, трансгенів) в продукції рослинного походження та рослинній сировині.

            На сьогоднішній день  фахівці лабораторії мають можливість та спроможність проводити діагностику з метою визначення будь-якого збудника, що ініціює захворювання у людей. Тому кожна людина завжди може звернутись за допомогою до фахівців лабораторії особливо небезпечних інфекцій. Тут Вас зрозуміють та допоможуть.        

2015-11-05