Державна установа

«Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

  Цей день був заснований у 1982 році за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міжнародного союзу боротьби з туберкульозом і легеневими захворюваннями та приурочений до 100-річчя від дня відкриття збудника туберкульозу - паличка Коха. У 1905 році за це відкриття вчений отримав Нобелевську премію в галузі медицини.
Мета його проведення - підвищення обізнаності населення планети про глобальну епідемію цієї хвороби та зусиль щодо її ліквідації, про методи профілактики та боротьби з нею. В цей день в лікарнях та клініках у всьому світі проводяться профілактичні огляди, діагностика хвороби.

 

  Туберкульоз - інфекційна хвороба, що передається повітряно-крапельним шляхом. Практично кожен житель нашої планети знає про цю недугу. Але найгірше всього те, що заразитися їм може кожний, хто зіткнеться з його розповсюджувачем. У нашій області, на сьогоднішній день, один із самих високих показників захворюваності на туберкульоз по країні.     

                          

Основний шлях зараження - повітряно-крапельний. Туберкульоз передається від хворого до здорової людини при кашлі, чиханні, розмові. Частіше захворювання на туберкульоз відбувається  при тривалому і тісному контакті із хворими, найбільший ризик заразитися у членів сім’ї хворого, особливо дітей, близьких знайомих. Основними ознаками захворювання є: кашель протягом 3-х тижнів і більше, втрата ваги, періодичне підвищення температури тіла, пітливість по ночах, загальне нездужання і слабкість, болі у грудній клітині, втрата апетиту, кровохаркання. Якщо ви виявите ці симптоми, негайно звертайтеся до лікаря.

 

  Профілактика туберкульозу

  Як і будь-яке захворювання, туберкульоз легше запобігти, ніж лікувати, тому для активного виявлення хворого велике значення мають профілактичні огляди.

 

- Основним методом раннього виявлення туберкульозу серед дорослого населення залишається флюорографічне обстеження.

- Основним методом виявлення захворювання на туберкульоз  у дітей є метод туберкулінодіагностики. Батькам слід знати, що проба Манту нешкідлива та неприпустимо легковажно відмовляється від її проведення. Важливо, щоб всі діти із незвичною реакцією на туберкулінові проби отримали консультацію у лікаря-фтізіотерапевта і виконували всі рекомендації, призначені лікарем, що дозволить запобігти захворюванню дитини.

 

-          Найбільш ефективним засобом профілактики захворювання на туберкульоз є обов’язкова рання вакцинація БЦЖ новонароджених в пологовому будинку.

-        Безумовно, одним святковим днем вирішити проблему не вдасться. Однак, завдяки заходам та спеціальним програмам, спрямованим на розкриття інформації про ефективний захист, профілактику та лікування туберкульозу, можна зберегти безліч життів.

 

  Пам’ятайте! Своєчасне проходження флюорографічного обстеження допоможе виявити захворювання на ранніх стадіях та гарантувати повне одуження від захворювання на туберкульоз!

2018-04-23